KZPRiRB: kontrakty rzepakowe grubo poniżej oczekiwań
To drugi tydzień, gdy oferty tegorocznych kontraktów na rzepak z tegorocznych zbiorów są dalekie od oczekiwań producentów rolnych. Najnowsze zestawienie ofert, przygotowane przez Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych nie jest optymistyczne. Sprawdźmy jednak, jakie są szczegóły notowań w poniedziałku, 24 czerwca 2024 roku.
Zwiększa się ilość ofert na warunkach krajowych - coraz więcej podmiotów skupujących decyduje się na podanie cen na rzepak z dostawą w lipcu 2024 roku. Ceny jednak pozostają dalekie od oczekiwań. Najniższe oferty opiewają na 1825 zł/t (Ziarn-Pol), a najwyższe na 1970 zł/t (Chemirol). Najwyższa oferta jest więc nieco wyższa od najwyższej sprzed tygodnia.
Podobne seny pojawiają się w propozycjach kontraktów z dostawą w sierpniu. Tu najniższą kwotę oferuje Agro - Sieć i jest to 1920 zł/t, a najwyższą ponownie Chemirol - 1970 zł/t.
Dopłata/potrącenie za wilgotność i zanieczyszczenia; potrącenie za zaolejenia poniżej 40%.
Najnowsze ogłoszenia z kategorii: Rzepak
Ofert na warunkach niemieckich nadal jest niewiele. W kontraktach z dostawą w lipcu najniższa cena to 1900 zł/t (Agro-As), a najwyższa to 1930 zł/t (Chemirol). Ceny kontraktów na rzepak z dostawą w sierpniu są podobne, a nieco wyższe wydają się być oferty wrześniowe - jest ich jednak bardzo mało. Dla rzepaku z dostawą we wrześniu ADM Czernin oferuje 1930 zł/t, a ADM Szamotuły - 1940 zł/t.
Podane ceny są zasadniczo za standardowy rzepak technologiczny:
- wilgotność 9%
- zanieczyszczenia 2%.
Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych przygotowało informację o cenach na podstawie rozmów ze skupującymi w dniu 24 czerwca 2024r.
0 komentarze