Zboża - w większości - w dół. Rzepak - też
Chyba się tego nie spodziewaliśmy. Od miesiąca na rynku zbóż jest widoczna korekta cen. Wahania nie są duże, ale w większości ceny spadają.
W pierwszym tygodniu lutego według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW za pszenicę konsumpcyjną płacono średnio 1 292 zł/t wobec 1 286 zł/t w poprzednim tygodniu. Jednocześnie cena tego ziarna była o 3% niższa niż miesiąc wcześniej, ale o 39% wyższa niż przed rokiem.
Za żyto konsumpcyjne przeciętnie w kraju uzyskiwano 1 052 zł/t, o 6% mniej niż tydzień wcześniej i o 7% mniej niż przed miesiącem. W porównaniu z cenami sprzed roku zboże to było o 60% droższe.
Średnia cena zakupu jęczmienia paszowego ukształtowała się na poziomie 1 104 zł/t, o 5% niższym niż przed tygodniem i miesiąc wce-śniej. Jednocześnie zboże to było o 45% droższe niż przed rokiem.
Za pszenżyto w Polsce płacono średnio 1 160 zł/t, o 1% mniej niż tydzień wcześniej. Jednocześnie cena tego ziarna była o 2% niższa niż przed miesiącem, ale o 48,5% wyższa niż przed rokiem.
Za kukurydzę przeciętnie w kraju uzyskiwano 1 104 zł/t, o 1% więcej niż w poprzednim tygodniu. Cena tego zboża była o 5% wyższa niż przed miesiącem i o 31% wyższa niż rok wcześniej.
O 4,5% zmniejszyła się także cena rzepaku - w pierwszym tygodniu lutego, według danych Zintegrowanego Systemu Rolniczej Informacji Rynkowej MRiRW wyniosła ona 3 153 ł/t. Obecna cena jest o 68,5% wyższa niż przed rokiem.
0 komentarze