Czy w weekend dojdzie do podpisania umowy UE - Mercosur?
Ursula von der Leyen w piątek wylądowała w Urugwaju, w Ameryce Południowej. - Meta porozumienia UE-Mercosur jest już w zasięgu wzroku - poinformowała w mediach społecznościowych. Sprawę może ułatwić kryzys rządowy we Francji.
Aktualna sytuacja w Europie może sprzyjać planom Przewodniczącej Komisji Europejskiej i całej komisji. We Francji trwa kryzys rządowy. Włosi ostatecznie umowę poparli. Potwierdziła to w mediach społecznościowych eurodeputowana Anna Bryłka.
- Do zbudowania ,,mniejszości blokującej’’ potrzeba minimum 4 krajów reprezentujących 35% obywateli Unii Europejskiej. Zakładając, że wyżej wymienione rządy utrzymają swoje stanowiska - będzie to ok. 31% obywateli Unii Europejskiej - przypomniała Anna Bryłka. - Jednoznacznie po stronie szybkiej finalizacji są Niemcy, Finlandia, Litwa, Szwecja, Łotwa, Dania, Hiszpania, Chorwacja, a także Włochy, Portugalia i Słowacja.
Jednak nie wszyscy tym się martwią;
- Mamy szansę stworzyć rynek 700 milionów ludzi. Największe partnerstwo handlowe i inwestycyjne, jakie kiedykolwiek widział świat. Oba regiony skorzystają - przekonuje Ursula von der Leyen.
Tymczasem w Europie zachodniej nadal trwają protesty przeciw umowie UE - Mercosur. Jak się dowiadujemy z Platformy X, belgijscy rolnicy blokują drogi na granicy z Francją
- Na znak protestu przeciwko umowie handlowej zawartej przez Unię Europejską z #Mercosur, która zrzesza kraje Ameryki Południowej, belgijscy rolnicy zablokowali drogi w Hensies - czytamy w poście.
0 komentarze