Europejski Kongres Menadżerów Agrobiznesu
12 marca 2025 roku odbędzie się jubileuszowa, 10. edycja Europejskiego Kongresu Menadżerów Agrobiznesu (EKMA) – największego i najważniejszego wydarzenia w Polsce poświęconego towarowemu rolnictwu. EKMA od dekady gromadzi rolników, naukowców, przedstawicieli biznesu i polityków, którzy wspólnie omawiają kluczowe wyzwania stojące. W kongresie można uczestniczyć stacjonarnie lub on-line przed polskim i europejskim sektorem rolno-spożywczym.

Tegoroczny kongres odbędzie się ponownie w wyjątkowej lokalizacji – w Cukrowni Żnin, która łączy tradycję rolnictwa i przetwórstwa spożywczego z nowoczesną infrastrukturą konferencyjną. Wydarzenie będzie miało formułę hybrydową – uczestnicy będą mogli wziąć w nim udział zarówno stacjonarnie, jak i online po wcześniejszej rejestracji.
Udział w kongresie jest bezpłatny, dzięki czemu w dyskusję o przyszłości rolnictwa może włączyć się szerokie grono uczestników. Pięć kluczowych debat 10. edycja EKMA obejmuje pięć paneli dyskusyjnych, podczas których eksperci i praktycy z różnych dziedzin będą analizować najważniejsze kwestie dla przyszłości sektora rolnospożywczego.
- Debata I: Przyszłość Wspólnej Polityki Rolnej po 2027 roku – jakie zmiany w finansowaniu rolnictwa przyniosą nadchodzące reformy WPR i akcesja Ukrainy do UE?
- Debata II: Europejskie rolnictwo na globalnej scenie – jak zwiększyć konkurencyjność towarowego rolnictwa i rozwijać efektywny łańcuch dostaw, by wzmocnić pozycję europejskich produktów rolnych na świecie?
- Debata III: Rolnictwo regeneratywne w obliczu zmian klimatycznych – w jaki sposób nowoczesne, zrównoważone praktyki mogą chronić środowisko, zwiększać plony, odbudowywać zdrowie gleby oraz wpływać na wartościowy łańcuch dostaw i jakość żywności?
- Debata IV: Ślad węglowy i środowiskowy w rolnictwie – jakie nowe obowiązki związane z raportowaniem emisji gazów cieplarnianych czekają rolników i jak mogą się oni do nich przygotować?
- Debata V: Rola produkcji zwierzęcej w zrównoważonym rolnictwie – jakie wyzwania i zmiany czekają produkcję zwierzęcą w Europie, w kontekście regulacji środowiskowych oraz rosnącej presji na zmniejszenie spożycia produktów odzwierzęcych?
Każda z debat będzie okazją do wymiany poglądów między ekspertami, praktykami oraz liderami branży. Uczestnicy będą mogli nie tylko zdobywać wiedzę, ale również budować cenne relacje biznesowe w przerwach na networking.
Organizatorzy zapewniają, że EKMA to nie tylko platforma do dyskusji, lecz także narzędzie prowadzące do realnych zmian w polskim i europejskim rolnictwie.
- Wypracowane wnioski z debat będą przekazane przedstawicielom rządu, aby głos praktyków i ekspertów mógł przyczynić się do kształtowania polityki rolnej. Chcemy, aby głos sektora rolno-spożywczego miał widoczny wpływ na przyszłość - informują organizatorzy Kongresu.
Na Kongres można zarejestrować się bezpłatnie TUTAJ>>>KLIK
foto: organizatorzy kongresu
0 komentarze