Konsultacje publiczne w sprawie WPR
Komisja Europejska chce poznać opinie rolników o takich sprawach, jak główne problemy uniemożliwiające skuteczną realizację celów obecnej polityki rolnej, uciążliwość elementów WPR i możliwość uzupełnienia o dodatkowe cele.
Komisja Europejska rozpoczęła publiczne konsultacje w sprawie wpływu wspólnej polityki rolnej (WPR) na zasoby naturalne, w tym różnorodność biologiczną, glebę i wodę. Odpowiedzi można udzielać do 22 października.
Obecnie około 40% budżetu Unii Europejskiej przeznaczane jest na WPR. W obecnym kształcie umniejsza ona znaczenie środowiska, zdrowia publicznego i zrównoważonego rozwoju, nie powstrzymuje też spadku liczby rolników w UE. Zreformowana WPR musi działać w sposób spójny ze wszystkimi innymi obszarami polityki, zwłaszcza dotyczącymi ochrony środowiska, w celu zapewnienia przyszłości rolnikom, obywatelom i naszej przyrodzie.
W konsultacjach mogą wziąć udział praktycznie wszyscy zainteresowani: rolnicy i ich organizacje, przedstawiciele przetwórców, a nawet handlowcy. Jak określa Komisja Europejska - ważne są opinie od przedstawicieli całego sektora rolno-spożywczego i leśnego.
- Ważna rola rolnictwa i leśnictwa w zarządzaniu zasobami naturalnymi została potwierdzona i dobrze odzwierciedlona we wspólnej polityce rolnej UE (WPR), która obejmuje, jako jeden z trzech ogólnych celów, zrównoważone zarządzanie zasobami naturalnymi i działania na rzecz klimatu - czytamy na stronach Komisji Europejskiej. - Zapobieganie erozji gleby i poprawa gospodarki glebowej, gospodarka wodna (ilość, jakość), przywracanie, zachowanie i zwiększanie różnorodności biologicznej (krajobraz, siedliska) stanowią ważne elementy tego ogólnego celu WPR. Te konsultacje społeczne mają na celu zebranie informacji i informacji zwrotnych od zainteresowanych stron i ogółu społeczeństwa na temat wpływu WPR na różnorodność biologiczną, glebę i wodę.
Ankietę można znaleźć TUTAJ - KLIK
Aby odpowiedzieć na pytania należy kliknąć zaznaczony na żółto odnośnik w dole strony ,,Respond to the questionnaire. Do ankiety można zalogować się przez polulatne serwisy społęcznościowe.
0 komentarze