KZPRiRB: rzepak rośnie w cenę
Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych kolejny raz przygotowało zestawienie cen oferowanych przez podmioty skupujące rzepak z nowych zbiorów. Widać wyraźnie, że rzepak z tygodnia na tydzień jest coraz cenniejszy.
KZPRiRB podało zestawienie cen na podstawie rozmów z podmiotami skopującymi w dniu 8 lipca 2024 roku. Wiadomości są optymistyczna zarówno pod względem cen oferowanych przez zakłady przetwórcze jak i przez firmy pośredniczące.
W sakładach przetwórczych odpytanych przez Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych, wczoraj za rzepak z nowych zbiorów oferowano ceny od 2070 zł/t (ADM Czernin) do... 2140 zł/t (Grupa Wilmar). W porównaniu z ubiegłym tygodniem warto zauważyć, że żaden z podmiotów nie oferuje ceny poniżej 2000 zł/t, a najwyższe propozycje są o kilkadziesiąt złotych wyższe niż w poprzednim notowaniu. Podane ceny są zasadniczo za standardowy rzepak technologiczny- wilgotność 9%, zanieczyszczenia 2%, zaolejenie 40% .
Najnowsze ogłoszenia z kategorii: Rzepak
-
Koluszki
Zakład Przetórstwa Zbożowego JAKPOL 95-040...
-
Osina Mała
Dzień dobry, mamy do zaoferowania 75t rzepaku.....
-
województwo mazowieckie
KUPIĘ RZEPAK ODBIÓR CAŁA POLSKA MIN 25 T LUB...
-
województwo podkarpackie
Firma Komagra zaprasza do współpracy...
Jeśli chodzi o warunki niemieckie, ceny zaczynają się od kwoty 2030 zł/t (ADM Czernin), a kończą na 2045 zł/t (ZT Bodaczów- Viterra).
Sprawdźmy, jakie ceny oferowane są w firmach pośredniczących. Tu także oferta jest lepsza niż w poprzednim tygodniu. Ceny kontraktów na warunkach polskich zaczynają się od 1940 zł/t (Procam), ale jest to jedyna oferta poniżej 2000 zł w całym zestawieniu. Najwyższą cenę za rzepak proponuje Agro AS i jest to 2110 zł/t.
W ofertach na warunkach niemieckich najniższą kwotę proponuje Agrii (w niektórych regionach kraju) i jest to 1950 zł/t. Najwyższą cena to 2050 zł/t (Chemirol).
1 komentarze
Ciekawe czy zaraz spadnie na pysk