KZPRiRB: tydzień rozpoczął się niewielkim spadkiem cen rzepaku
Nowy tydzień rozpoczął się od niewielkich spadków cen rzepaku w porównaniu do końcówki poprzedniego tygodnia. Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych kolejny raz rozmawiało z przedstawicielami zakładów przetwórczych i firm pośredniczących i przedstawiło kolejne notowanie rzepakowych cen z dnia 29 lipca 2024 roku.
Ceny nie różnią się wiele od tych, którymi kończył się ubiegły tydzień, ale są niższe. W zakładach przetwórczych ceny rzepaku zaczynają się od kwoty 1950 zł/t (Mosso Radziejowice i Siedliszcze), jest więc to cena niższa niż przed tygodniem. Najwyższe ceny z zakładów przetwórczych odpytanych przez Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych wczoraj oferowała Komagra (Magazyny własne, Tychy) i była to kwota 2035 zł/t. Podane ceny są zasadniczo za standardowy rzepak technologiczny- wilgotność 9%, zanieczyszczenia 2%, zaolejenie 40%.
Ceny ofert na warunkach niemieckich zawierały się wczoraj pomiędzy 1935 zł/t (Bunge - magazyn Brzeg, Kruszwica) i kwotą 1950 zł/t (ADM Czernin i Szamotuły).
Najnowsze ogłoszenia z kategorii: Rzepak
Także w firmach pośredniczących ceny na ogół są niższe niż w końcówce poprzedniego tygodnia. Wczoraj za rzepak na warunkach krajowych oferowano od 1900 zł/t (Agrii w zależności od regionu kraju, Lechpol Szubin) do 2060-2080 zł/t (Agro-Mat). Ofert na warunkach niemieckich jest tu bardzo mało, a ceny zawierają sie w przedziale 1850 zł/t (Agrii w zależności od regionu kraju) do 1960 zł/t (Agro As).
Krajowe Zrzeszenie Producentów Rzepaku i Roślin Białkowych podało informację o cenach : na podstawie rozmów ze skupującymi w dniu 29 lipca 2024 r.
1 komentarze
Popyt i podaż, nic nowego