Lidea - nowy potentat nasienny w Europie
Z połączenia dwóch znanych marek: Euralis i Caussade powstała Lidea, firma pretendująca już na starcie do bycia prawdziwym liderem na rynku nasiennym w Europie.
Fuzja oficjalnie dokonała się z początkiem września. Połączyły się dwie firmy pochodzące z Francji Euralis Semences i Caussade Semences Group. Nazwa powstałej z fuzji dwóch dużych korporacji firmy czyli Lidea bez wątpienia ma sugerować, że zostanie ona liderem nie tylko na francuskim, ale także na europejskim rynku.
Fuzja spowodowała, że nowo powstała firma znajduje się gronie 10 największych firm tego typu na świecie.
Jak informują przedstawiciele firmy Lidea, fuzja została uzgodniona z powodu wzajemnego uzupełniania się i wzmacniania pod względem różnorodności, badań, stosowanych technologii przemysłowych i pokrycia rynku.
Połączenie będzie okazją do kontynuacji inwestycji przemysłowych i badawczo-rozwojowych, które są niezbędne dla rozwoju produkcji nasiennej, a tym samym znacząco wzmocni pozycję połączonych firm na rynkach europejskich. Rezultatem będzie szeroka gama produktów i odmian uznanych przez rolników i dystrybutorów, a także nasze dążenie do rozwoju na istniejących i nowych obszarach.
Podstawowym celem misji Lidea jest „tworzenie i rekomendowanie rozwiązań, które są w harmonii z ekosystemem, w spersonalizowany i zrównoważony sposób, poprzez stosowanie wielu odmian nasion, które dodają wartości przez cały rok.''
- Dlatego ważne jest, abyśmy angażowali się w rozwój dobrych praktyk rolniczych, aby wspierać rolników w tych zmianach, mając na celu utrzymanie rentowności ich gospodarstw - przekonują przedstawiciele nowego giganta.
Po fuzji dwóch znanych firm, Lidea to nowoczesna, odmienna, międzynarodowa marka, która wyraża nowość, nie zapominając o swoich korzeniach, ponieważ każda z jej liter pochodzi od co najmniej jednej z dwóch oryginalnych marek. Wreszcie, Lidea jest łatwa do wymówienia i zapamiętania.
Lidea w liczbach
• Ponad 2000 pracowników.
• 350 milionów euro obrotu.
• 8 zakładów produkcyjnych we Francji, Rumunii, Ukrainie, Hiszpanii, a wkrótce w Rosji.
• 17 stacji badawczych w całej Europie.
• Ponad 30 milionów euro rocznie przeznaczanych na inwestycje przemysłowe i badawczo-rozwojowe.
• 45 000 hektarów produkcji w 5 krajach.
• działa w różnych gatunkach: kukurydzy, słoneczniku, rzepaku, zbożach, roślinach pastewnych, soi, sorgo, roślinach strączkowych
0 komentarze